دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

«افسردگي» و «مشكلات خانوادگي» عمده علت تماسها با 1480/نگراني از آينده با طولاني شدن كرونا
 
مديركل مشاوره و امور روانشناختي سازمان بهزيستي كشور با بيان اينكه برآوردهاي كلي از ميزان تماس ها با سامانه 1480 در سه ماهه اول سال جاري نشان مي دهد بيشتر تماس گيرندگان با اين سامانه زن هستند، گفت: بالاترين ميزان تماس ها مربوط به سه حوزه با موضوعات مرتبط با افسردگي و اضطراب، مشكلات خانوادگي و ...
«افسردگي» و «مشكلات خانوادگي» عمده علت تماسها با 1480/نگراني از آينده با طولاني شدن كرونا بهزاد وحيدنيا در گفت وگو با ايسنا، به ارائه آخرين وضعيت تماسها با سامانه 1480 در سه ماهه اول سال جاري پرداخت و بيان كرد: برآوردهاي كلي از ميزان تماس هاي سامانه 1480 در سه ماهه اول سال 1400 نشان مي دهد كه همچنان تماس ها مانند گذشته زياد است و پيامدهاي ناشي از كرونا در اين تماس ها مشاهده مي شود.

وي افزود: اگرچه ويروس كرونا موضوعي پزشكي است اما پيامدهاي ناشي از كرونا مانند وضعيت اوقات قراغت كودكان و نوجوانان، تعطيلي كسب و كارها، نحوه برگزاري كنكور، دغدغه برگزاري كلاس هاي درس و رعايت پروتكل هاي بهداشتي از موضوعاتي است كه در تماس هاي افراد با سامانه 1480 ديده مي شود.

وحيدنيا با بيان اينكه برآوردها از ميزان تماس هاي سال جاري با سامانه 1480 حاكي از آن است كه بالاترين ميزان تماس ها مربوط به سه حوزه موضوعات مرتبط با مشكلات هيجاني مانند افسردگي و اضطراب، مشكلات خانوادگي و حوزه كودكان و نوجوانان است، يادآور شد: محتواي اين تماس ها بسته به موقعيت زماني است كه در آن قرار داريم. به طور مثال تا چند ماه گذشته بيشترين دغدغه والدين در حوزه كودكان مربوط به امور تحصيلي فرزندانشان، عدم تمركز و احساس خستگي والدين بوده است اما در حال حاضر تماسهايي كه با سامانه 1480 برقرار مي شود درخصوص «چگونه سرگرم كردن يا چگونه نگهداري از نوجوانان و كودكان در خانه در ايام كرونا» است.

به گفته مديركل مشاوره و امور روانشناختي سازمان بهزيستي كشور، آمارهاي كلي از ميزان تماس ها در سه ماهه اول سال جاري نشان مي دهد زنان بيشتر از مردان با سامانه 1480 تماس مي گيرند.

وي در ادامه درخصوص ميزان تماسهاي مربوط به ويروس كرونا اظهار كرد: شكل موضوعات تماسهاي ناشي از كرونا تغيير كرده است؛ به طوري كه در گذشته اغلب تماسها به دليل ترس و نگراني از ابتلا به بيماري كرونا بود، اما در حال حاضر اغلب تماسها شامل پيامدهاي همه گيري كرونا و ترس و نگراني از آينده با طولاني شدن كروناست.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
   تاریخ: ۱۰:۱۷ - ۰۹/۰۵/۱۴۰۰   بازدید: ۱۳