دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي معلولان تشكيل شد
 
تهران- ايرنا- وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي گفت: صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي براي ايجاد پشتوانه، توانمندسازي و اشتغالزايي افراد داراي معلوليت در قالب كارفرما و خويش فرما ايجاد شده است.
صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي معلولان تشكيل شد  تهران- ايرنا- وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي گفت: صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي براي ايجاد پشتوانه، توانمندسازي و اشتغالزايي افراد داراي معلوليت در قالب كارفرما و خويش فرما ايجاد شده است.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعي، «محمد شريعتمداري» در آئين افتتاح ساختمان صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي افراد داراي معلوليت، گفت: با توجه به اينكه بايد تسهيلات لازم ، منابع مالي، تكميل زنجيره ارزش ،اتصال به بازارها و برخي از فعاليت ها در اختيار جامعه معلولين كشور قرار گيرد اين صندوق ايجاد شد تا پشتوانه اي براي حضور آنها در بازارها و اشتغال پايدار باشد.

وي ادامه داد: اين دغدغه در ذهن همه فرزندان بهزيستي همواره وجود داشت كه بعد از دوران 18 سالگي و جدايي از بهزيستي چه شرايطي پيدا خواهند كرد كه ايجاد اين صندوق پاسخي به اين دغدغه است.

وزير تعاون بيان كرد: صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي بر روي بستر IT آغاز به كار مي كند تا متقاضيان به منابع صندوق اعم از حمايت هاي بلاعوض براي ايجاد زيرساخت هاي اشتغال جامعه معلولان، يارانه سود تسهيلات اعطايي و پرداخت منابع قرض الحسنه با نرخ حداقل كارمزد دسترسي داشته باشند.

وي يادآور شد: منابع درآمدي اين صندوق علاوه بر دارايي سازمان كه اموال غيرمنقول است مي تواند به عنوان پشتوانه قرار گيرد.

شريعتمداري تصريح كرد: ما مقدمات را فراهم كرديم تا آنچه در صندوق ضمانت سرمايه گذاري بخش تعاوني انجام مي شود به كمك صندوق كارآفريني بيايد و تامين مالي خرد تضمين شده فعاليت هاي معلولان را سامان دهيم.

وي توضيح داد: به عبارت ديگر، منابع خرد مردم با مقداري آورده از فرد متقاضي شغل در كنار هم قرار مي گيرد و اصل سرمايه گذاري مردم با ضمانت صندوق تضمين مي شود.

وزير تعاون افزود : همچنين لازم است كه از حضور مجربان جامعه افراد داراي معلوليت در بخش هاي مختلف اجرايي اين صندوق استفاده شود.

وي ادامه داد: در حد امكان براي آغاز عمليات اجرايي بهتر است امكانات خود سازمان به كار گرفته شود تا هزينه هاي مالي كمتري به فعاليت هاي اين صندوق افزوده شود.

شريعتمداري افزود : اين صندوق در آينده نيز مي تواند با مجوز شوراي پول و اعتبار و بانك مركزي فعاليت بانكي هم انجام دهد.

وي با بيان اينكه در صورت كارآفريني چند فرد داراي معلوليت، تسهيلات بيشتري در اختيارشان قرار خواهد گرفت، گفت: بانك توسعه تعاون با منابع وسيع تري ياري رسان خواهد بود؛ اميدواريم با 24 ميليارد تومان سرمايه و نهايي شدن تشكيلات بتوانيم در پايان دولت شاهد عمليات اجرايي شدن اين صندوق باشيم و ترجيحا از امكانات و نيروي انساني فعال و كارآمد سازمان بهره مي گيريم.

به گفته شريعتمداري افراد علاقمند به خيرجمعي در آينده مي توانند سرمايه خود را به صورت قرض الحسنه در اختيار صندوق قرار دهند.

برچسب ها
- شوراي پول و اعتبار
- محمد شريعتمداري
- بانك توسعه تعاون
- اشتغال پايدار
- معلولان
منبع خبر:
ايرنا
   تاریخ: ۱۸:۳۷ - ۲۹/۰۴/۱۴۰۰   بازدید: ۴