دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

افتتاح دبيرخانه رصد آسيب هاي اجتماعي در استان يزد
 
مديركل بهزيستي استان يزد گفت: به مناسبت هفته بهزيستي، دبيرخانه رصد آسيب هاي اجتماعي افتتاح شد.


به گزارش خبرنگار گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از يزد، علي محمد عطابخش مديركل بهزيستي استان يزد گفت: همزمان با سراسر كشور، دبيرخانه رصد آسيب هاي اجتماعي افتتاح و از سامانه رصد آسيب هاي اجتماعي (سراج) رونمايي شد.

او لزوم بررسي و شناخت وضعيت موجود آسيب هاي اجتماعي، بررسي روند و شناسايي عوامل تعيين كننده آسيب هاي اجتماعي، طراحي و تدوين برنامه هاي راهبردي و عملياتي براي پيشگيري از آن را از اهداف طراحي نظام رصد آسيب هاي اجتماعي در كشور به تفكيك استاني عنوان كرد.

عطا بخش كاهش و كنترل آسيب هاي اجتماعي اولويت دار، سبب شناسي و افزايش عوامل محافظتي، كسب نتايج مبتني بر شواهد علمي و ترسيم سيماي آسيب هاي اجتماعي را از ديگر اهداف اين طرح بيان كرد.

مديركل بهزيستي استان يزد افزود: دبيرخانه نظام رصد آسيب هاي اجتماعي و تعيين كننده آن و راه اندازي سامانه رصد آسيب هاي اجتماعي (سراج) اين امكان را به برنامه ريزان اجتماعي مي دهد تا با توجه به وضعيت موجود و سير تغييرات اين عوامل، برنامه اجتماعي و فرهنگي مناسب تري را براي پيشگيري و كنترل آسيب هاي اجتماعي طراحي كنند و امكان دسترسي به اطلاعات را در سطوح مختلف تصميم گيري تخصصي فراهم مي كند.

عطابخش با بيان اينكه بخشي از اين كار با روش پيمايش انجام مي شود، گفت: بنا بر اطلاعات جمع آوري شده در خصوص آسيب ها در سال 96 و نظر به ميزان جمعيت و مهاجرت پذير بودن؛ سه شهر يزد، اردكان و تفت انتخاب شدند.

او ادامه داد: در حال حاضر سه مرحله پرسشگري با تعداد چهار هزار و 100 مورد در سال 96، دو هزار مورد در سال 97 و با توجه به شرايط بيماري كرونا در مورد هزار نفر نيز در سال 99 كار پرسشگري انجام شده است و داده هاي دو تحليل قبلي در كميته متخصصين با ساير نتايج قبلي پژوهش ها و آمار آسيب ها در استان مورد تحليل قرار گرفته است.
   تاریخ: ۱۸:۳۳ - ۲۹/۰۴/۱۴۰۰   بازدید: ۴