دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

فرهنگ پذيرش و بخشش آسيب ديدگان اجتماعي در جامعه ما ضعيف است
 
قزوين - ايرنا - فرماندار آوج گفت: فرهنگ پذيرش و بخشش آسيب ديدگان اجتماعي كه از مسير اشتباه گذشته بازگشته اند در جامعه ما ضعيف بوده و بايد براي تغيير اين رويه فرهنگ سازي شود.
فرهنگ پذيرش و بخشش آسيب ديدگان اجتماعي در جامعه ما ضعيف است قزوين - ايرنا - فرماندار آوج گفت: فرهنگ پذيرش و بخشش آسيب ديدگان اجتماعي كه از مسير اشتباه گذشته بازگشته اند در جامعه ما ضعيف بوده و بايد براي تغيير اين رويه فرهنگ سازي شود.

به گزارش ايرنا، نصرت الله عليرضايي روز يكشنبه در نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان آوج كه با حضور جمعي از معتادان بهبود يافته برگزار شد،افزود: به موازات تغيير و تحولات اجتماعي و اقتصادي در جامعه جديد با رشد آسيب هاي اجتماعي از نظر تعدد و تنوع مواجه هستيم و براساس نظر متفكرين اجتماعي وجود درصدي از اين آسيب ها در جوامع مدرن طبيعي است.

وي افزود: سرعت و دامنه تحولات اجتماعي و اقتصادي در زندگي افراد و گروه ها به حدي است كه انسان ها با افزايش انتظارات و كمبود منابع نمي توانند به همه خواسته هاي خود دست يابند بنابراين احساس ناكامي مي كنند و گرايش به اعتياد و قاچاق مواد مخدر يكي از تبعات و پيامدهاي اين احساس ناكامي است.

فرماندار شهرستان آوج تصريح كرد: معتادان بهبود يافته علي رغم همه فشارهاي رواني،اجتماعي و اقتصادي توانسته اند با بازپروري شخصيت و تقويت اعتماد به نفس دوباره به دامن جامعه برگردند و اين انتخاب و تصميم گيري سخت حقيقتا قابل تحسين است.

وي افزود:متاسفانه فرهنگ پذيرش و تبرئه آسيب ديدگان اجتماعي كه از مسير اشتباه خود برگشته اند بويژه معتادين بهبود يافته بسيار ضعيف است و اگر افراد به هر دليلي در دامن اعتياد يا هرگونه آسيب و انحرافات اجتماعي بيافتند، جامعه با برچسب و انگ منحرف و بزهكار زدن به اين بيماران اجتماعي، مسير اصلاح و بازگشت آنها را به جامعه سخت و دشوار مي كند كه بايد با فرهنگ سازي اين رويه را تغيير دهيم و زمينه بازگشت اين افراد به زندگي عادي را فراهم كنيم.

در اين نشست درخصوص پرداخت تسهيلات به معتادين بهبود يافته،پيگيري مكان مناسب براي راه اندازي كمپ نگهداري معتادين در شهرستان آوج و برگزاري نشست هاي مردمي براي مقابله با اعتياد در مناطق آلوده بحث و گفت و گو شد.

در پايان اين جلسه از معتادان بهبود يافته شهرستان با اهداي لوح و هديه اي تجليل و تقدير به عمل آمد.

برچسب ها
- آسيب هاي اجتماعي
- آوج
- مواد مخدر
- اعتياد
- پيشگيري از اعتياد
منبع خبر:
ايرنا
   تاریخ: ۲۰:۰۴ - ۰۳/۰۵/۱۴۰۰   بازدید: ۲۰