دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

درمانگاه "دكتر وامقي" براي خدمات دهي به پرسنل و دانشجويان دانشگاه علوم توانبخشي و سلامت اجتماعي آغاز به كار كرد
 
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دانشگاه علوم توانبخشي و سلامت اجتماعي؛

درمانگاه "دكتر وامقي" براي خدمات دهي به پرسنل و دانشجويان دانشگاه علوم توانبخشي و سلامت اجتماعي آغاز به كار كرد

درمانگاه دانشگاه علوم توانبخشي و سلامت اجتماعي كه به نام نيك استاد فرهيخته مرحومه دكتر " روشنك وامقي " مزين شده است، امروز (سه شنبه) با حضور اعضاي خانواده دكتر وامقي، رياست دانشگاه، مسئول دفتر نهاد رهبري در دانشگاه، و جمعي از معاونان و مديران اين دانشگاه آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرنگار وبداي دانشگاه، دكتر حميدرضا خانكه رئيس دانشگاه در نشستي كه به همين منظور در سالن حوزه رياست دانشگاه برگزار شد، با عرض تسليت به مناسبت ايام اربعين و دهه صفر، و تشكر از دكتر لايقي معاون درمان دانشگاه كه مدتي در تلاشند تا درمانگاهي براي ارائه خدمات مورد نياز دانشجويان، همكاران و عزيزانشان در دانشگاه داشته باشيم، گفت: گرامي بداريم ياد و خاطره همكار بزرگوارمان خانم دكتر وامقي كه از فرهيختگان اين دانشگاه بودند و در زماني كه اتاق اينجانب در مجاورت اتاق ايشان بود، شاهد تلاش بي وقفه و بدون ادعا و حاشيه اين بانوي فرهيخته بودم كه آثار آن تلاش در دانشگاه ماندگار است.

وي افزود: دكتر لايقي ، نامگذاري درمانگاه به نام خانم دكتر وامقي را پيشنهاد دادند و خوشبختانه در شوراي فرهنگي دانشگاه نيز مورد استقبال قرار گرفت و تقريبا همه موافق اين موضوع بودند و براي اينجانب جالب بود كه همه بدنه دانشگاه نسبت به ايشان حسن ظن دارند و دكتر لايقي هم زحمت زيادي كشيدند و ساختماني كه براي اين منظور پيش بيني شده بود، تجهيز كردند و ان شاالله كه اين درمانگاه نيز به مانند خودشان، منشاء خير و بركت خواهد شد و دانشجويان، همكاران و خانواده هايشان از خدمات اين درمانگاه منتفع مي شوند.

دكتر فريدون لايقي معاون درمان و توانبخشي دانشگاه علوم توانبخشي و سلامت اجتماعي طي سخناني در اين نشست، با يادآوري خصوصيات اخلاقي و مسئوليت پذيري دكتر وامقي ، گفت: با حمايت رئيس دانشگاه تصميم گرفته شد كه نام نيك ايشان بر درمانگاه تازه تاسيس دانشگاه گذاشته شود تا هميشه نام ايشان در دانشگاه باقي بماند و لوحي نيز بصورت موقت در درمانگاه گذاشته شده تا ثبت خدمات ايشان از سوي همكاران انجام شود، ضمن آنكه درمانگاهي براي درمان موارد اورژانسي كه تاكنون در ميان پرسنل و دانشجويان پيش آمده است، در دانشگاه داشته باشيم، كه جاي مناسب براي آن انتخاب ، و با كمك معاون توسعه مديريت دانشگاه، تجهيز شد و هم اكنون اين درمانگاه با امكانات اورژانسي، آمادگي پذيرش مراجعان را دارد .

وي به برگزاري كارگاه آموزشي احياء قلبي و عروقي براي آشنايي پرسنل با اين اقدامات اشاره كرد و گفت: هدف از اين برنامه ، بالا بردن آگاهي همكاران براي مواقع ضروري است كه شايد بتوانند با يك اقدام كوچك، فردي را از مرگ نجات بدهند.

دكتر لايقي افزود: با توجه به پيك هاي مختلفي كه اتفاق مي افتد و لزوم اجراي برنامه واكسيناسيون براي همكاران كه قبلا مجبور به اعزام آنان به بيمارستان رفيده بوديم، هم اكنون با وجود درمانگاه در دانشگاه، اگر نياز به واكسيناسيون داشته باشيم، درمانگاه جاي مناسبي براي اين فعاليت خواهد بود.

وي همچنين تشكيل پرونده سلامت براي پرسنل دانشگاه را از ديگر برنامه هاي معاونت درمان ذكر كرد و اظهار داشت: با كنترل اوليه سلامتي كه در هفته دولت صورت گرفت، مشخص شد كه برخي همكاران داراي قند بالا و يا فشار خون بالا هستند كه خودشان متوجه اين مشكلات نشده بودند، در صورتي كه با تشكيل پرونده سلامتي، مي توان روند درمان مشكلات جسمي همكاران را پيگيري كرد، ضمن آنكه هر روز پزشك عمومي و پرستار مي تواند علائم اوليه سلامتي را كنترل كنند و يك برنامه نيز براي متخصصان دانشگاه در نظر گرفتيم كه با وقت قبلي، يكي دو بار در ماه، ساعاتي را براي ويزيت همكاران و دانشجويان اختصاص بدهند.

وي تصريح كرد كه يكي از رسالت هاي معاونت درمان، تامين سلامتي پرسنل و دانشجويان است، و براي دانشجوياني كه نيازمند اين خدمات هستند، ترتيبي داده مي شود تا اين خدمات را بصورت رايگان و يا با تعيين سقفي در اين خصوص دريافت كنند.

حجت الاسلام والمسلمين افشاري مسئول دفتر نهاد رهبري در دانشگاه نيز در سخناني با ارزشمند خواندن اين اقدام كه نام نيك دكتر وامقي بر روي درمانگاه گذاشته شده است، گفت: ان شاالله اين درمانگاه با توجه به اهداف آن، باقيات و صالحات را به همراه دارد، ضمن آنكه احساس جهادي و خدمت رساني را كه در خانم دكتر وامقي بود، در اساتيد تقويت مي كند و ان شاالله كه خداوند توفيق خدمت در عرصه هاي خدمت رساني را عنايت فرمايد.

دكتر هاشمي همسر دكتر وامقي نيز در سخناني ضمن تشكر از حمايت ها و زحمات رياست دانشگاه و ديگر مسئولان براي انجام اين كار خير كه انرژي مثبت آن در درجه اول به روح آن مرحومه برمي گردد، گفت: اميدوارم كه همه ما نام نيك از خودمان به جاي بگذاريم و اين بالاترين سرمايه است.

وي افزود: دكتر وامقي آنقدر توفيق داشتند كه اين نوع اقدامات و يا تاسيس صندوق خيريه اي به نام ايشان توسط برادرشان، روح ايشان را شاد كرده است و اين كارها باعث انتقال انرژي مثبت به ما مي شود و با اين اقدامات، دل ما و خانواده ايشان را شاد كرديد.

مهندس وامقي برادر خانم دكتر روشنك وامقي از مسئولان دانشگاه براي اين اقدام ارزشمند، تشكر كرد و گفت: من بعنوان برادر ايشان، از خيلي كارها و خدمات دكتر وامقي در دانشگاه و براي بيماران و نيازمندان اطلاع نداشتم و از همه افرادي كه براي زنده نگهداشتن نام نيك ايشان تلاش كردند، بسيار سپاسگزارم.

گفتني است، پس از اين نشست، لوح تقدير از سوي مسئولان دانشگاه به خانواده مرحومه دكتر روشنك وامقي تقديم شد و سپس، به اتفاق، به محل درمانگاه دانشگاه مراجعه كرده و رسما فعاليت درمانگاه دانشگاه كه به نام نيك دكتر وامقي مزين شده را آغاز كردند.

انتهاي پيام/   تاریخ: ۰۵:۲۴ - ۲۳/۰۶/۱۴۰۱   بازدید: ۳۰