دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

خدمت رساني هلال احمر خوزستان به بيش از 87 هزار زائر در دو مرز
 
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان خوزستان از خدمت رساني به بيش از 87 هزار و 500 زائر در قالب خدمات امدادي، آموزشي و بشردوستانه خبر داد.
خدمت رساني هلال احمر خوزستان به بيش از 87 هزار زائر در دو مرزعكس از جمعيت هلال احمر خوزستان وحيد شعباني با اشاره به اينكه فعاليت هاي درماني، امدادي، آموزشي، فرهنگي و بشردوستانه جمعيت هلال احمر استان خوزستان در راستاي ارائه خدمات به زائران و شيفتگان سيدالشهدا در اربعين حسيني امسال ادامه دارد، اظهار كرد: تاكنون بيش از 10 هزار نفر به همت نجاتگران هلال احمر خوزستان به صورت سرپايي مداوا شده و به ادامه سفر خود پرداخته اند و بيش از 240 مصدوم نيز به مراكز درماني انتقال يافته اند.

به گزارش ايسنا، مديرعامل جمعيت هلال احمر خوزستان افزود: در مجموع بيش از 22 هزار و 500 هموطن از خدمات امدادي اين جمعيت بهره مند شده اند.

وي ادامه داد: ارائه آموزش هاي ايستگاهي آمادگي در برابر مخاطرات شايع و كمك هاي اوليه مورد نياز ويژه موكب داران و زائران مستقر در مرزها و برپايي ايستگاه هاي آموزشي با محور اطلاع رساني از جمله برنامه هاي آموزشي در حال برگزاري در پايانه هاي مرزي شلمچه و چذابه و مسيرهاي منتهي به اين دو پايانه هستند.

شعباني با بيان اينكه به بيش از 4 هزار زائر آموزش هاي ايستگاهي ارائه شده است، گفت: ١٢ ايستگاه آموزشي در مرزهاي شلمچه و چذابه و مسيرهاي منتهي به آن ها و در مجاورت پست هاي امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان خوزستان برپا شده اند و مربيان جمعيت هلال احمر موضوعاتي از قبيل احياي قلبي و ريوي، نحوه مواجهه با تجمعات انبوه، گرمازدگي، شوك گرمايي، مسموميت ها و گزيدگي ها، خونريزي ها و پيشگيري از تاول ها و خستگي عضلاني را به صورت چهره به چهره براي زائران ارائه مي كنند.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان خوزستان از توزيع بيش از 30 هزار بروشورهاي آموزشي و نصب 40 بيلبورد با موضوع پيشگيري از مخاطرات نيز در مرزها و مسيرهاي منتهي به آن ها خبر داد.

وي با اشاره به بخش ديگري از فعاليت هاي چند وجهي جمعيت هلال احمر به زائران حسيني بيان كرد: در حوزه فعاليت هاي فرهنگي و بشردوستانه نيز جمعيت هلال احمر در موسم پياده روي اربعين حسيني (ع) با برپايي ايستگاه هاي دوستدار كودك به ارائه خدمات فرهنگي به ويژه براي كودكان پرداخته و در قالب تيم هاي سحاب، جوانان آموزش ديده با حضور در جمع زوار كمك هاي اوليه ارائه كرده اند.

شعباني ادامه داد: از ابتداي طرح ملي خدمت رساني به زائران اربعين حسيني، 61 هزار نفر از خدمات ارائه شده در اين ايستگاه ها بهره برده اند.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان خوزستان افزود: علاوه بر اين خدمات كه در خاك ميهن و در خوزستان به زائران ارائه شده است، خدمات بهداشتي و درماني اين جمعيت در خاك كشور عراق و با فاصله كمي از مرز بين المللي شلمچه با برپايي مركز درمانگاهي به همت همكاران در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشي جمعيت هلال احمر استان خوزستان استمرار دارد و روزانه به درمان زائران مراجعه كننده پرداخته مي شود.

وي گفت: اين خدمت رساني ها تا بازگشت زائران به ميهن ادامه دارد.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
   تاریخ: ۱۶:۵۶ - ۲۶/۰۶/۱۴۰۱   بازدید: ۲۷