دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲

خدمت رسانی هلال احمر خوزستان به بیش از 87 هزار زائر در دو مرز
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از خدمت رسانی به بیش از 87 هزار و 500 زائر در قالب خدمات امدادی، آموزشی و بشردوستانه خبر داد.
خدمت رسانی هلال احمر خوزستان به بیش از 87 هزار زائر در دو مرزعكس از جمعیت هلال احمر خوزستان وحید شعبانی با اشاره به اینكه فعالیت های درمانی، امدادی، آموزشی، فرهنگی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر استان خوزستان در راستای ارائه خدمات به زائران و شیفتگان سیدالشهدا در اربعین حسینی امسال ادامه دارد، اظهار كرد: تاكنون بیش از 10 هزار نفر به همت نجاتگران هلال احمر خوزستان به صورت سرپایی مداوا شده و به ادامه سفر خود پرداخته اند و بیش از 240 مصدوم نیز به مراكز درمانی انتقال یافته اند.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: در مجموع بیش از 22 هزار و 500 هموطن از خدمات امدادی این جمعیت بهره مند شده اند.

وی ادامه داد: ارائه آموزش های ایستگاهی آمادگی در برابر مخاطرات شایع و كمك های اولیه مورد نیاز ویژه موكب داران و زائران مستقر در مرزها و برپایی ایستگاه های آموزشی با محور اطلاع رسانی از جمله برنامه های آموزشی در حال برگزاری در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه و مسیرهای منتهی به این دو پایانه هستند.

شعبانی با بیان اینكه به بیش از 4 هزار زائر آموزش های ایستگاهی ارائه شده است، گفت: ١٢ ایستگاه آموزشی در مرزهای شلمچه و چذابه و مسیرهای منتهی به آن ها و در مجاورت پست های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان برپا شده اند و مربیان جمعیت هلال احمر موضوعاتی از قبیل احیای قلبی و ریوی، نحوه مواجهه با تجمعات انبوه، گرمازدگی، شوك گرمایی، مسمومیت ها و گزیدگی ها، خونریزی ها و پیشگیری از تاول ها و خستگی عضلانی را به صورت چهره به چهره برای زائران ارائه می كنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از توزیع بیش از 30 هزار بروشورهای آموزشی و نصب 40 بیلبورد با موضوع پیشگیری از مخاطرات نیز در مرزها و مسیرهای منتهی به آن ها خبر داد.

وی با اشاره به بخش دیگری از فعالیت های چند وجهی جمعیت هلال احمر به زائران حسینی بیان كرد: در حوزه فعالیت های فرهنگی و بشردوستانه نیز جمعیت هلال احمر در موسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) با برپایی ایستگاه های دوستدار كودك به ارائه خدمات فرهنگی به ویژه برای كودكان پرداخته و در قالب تیم های سحاب، جوانان آموزش دیده با حضور در جمع زوار كمك های اولیه ارائه كرده اند.

شعبانی ادامه داد: از ابتدای طرح ملی خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی، 61 هزار نفر از خدمات ارائه شده در این ایستگاه ها بهره برده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: علاوه بر این خدمات كه در خاك میهن و در خوزستان به زائران ارائه شده است، خدمات بهداشتی و درمانی این جمعیت در خاك كشور عراق و با فاصله كمی از مرز بین المللی شلمچه با برپایی مركز درمانگاهی به همت همكاران در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان خوزستان استمرار دارد و روزانه به درمان زائران مراجعه كننده پرداخته می شود.

وی گفت: این خدمت رسانی ها تا بازگشت زائران به میهن ادامه دارد.

انتهای پیام
منبع خبر:
ایسنا
   تاریخ: ۱۶:۵۶ - ۲۶/۰۶/۱۴۰۱   بازدید: ۹۹