دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

سمعک با قیمت مناسب از کجا بخرم؟
 
شنوایی یکی از حواس پنجگانه انسان است که می توانیم بگوییم بعد بینایی مهم ترین حس در بدن انسان محسوب می شود.
شنوایی یکی از حواس پنجگانه انسان است که می توانیم بگوییم بعد بینایی مهم ترین حس در بدن انسان محسوب می شود.

سمعک گوش اصوات اطراف را دریافت می کند که با ارسال به مغز و پردازش آنها، باعث می شود انسان بشنود. وجود اختلال در شنوایی انسان باعث می ­شود، زندگی فرد با مشکلات زیادی روبرو شود و او دچار افسردگی و گوشه نشینی شود.کم شنوایی می ­تواند در یک یا هر دو گوش انسان به وجود بیاید. به طور کلی خود واژه کم شنوایی به معنای کاهش حساسیت شنوایی نسبت به اصوات گوناگون است. روش های درمانی بسیاری برای حل مشکل کم شنوایی ارائه شده است که معمول ترین آنها استفاده از سمعک است.

بسیاری از افراد این دغدغه را دارند که از کجا سمعک مناسبی را خریداری کنند. توصیه می شود برای خرید سمعک با قیمت مناسب، به کلینیک ها و مراکز شنوایی معتبر و باسابقه مراجعه کنید. کلینیک سمعک برتر با 24 سال سابقه، یکی از بهترین کلینیک های تخصصی سمعک در شهر تهران است که خدمات شنوایی باکیفیتی را به مراجعان ارائه می کند. برای خرید انواع سمعک در مدل ها و سبک های گوناگون، می­ توانید به این کلینیک معتبر مراجعه کنید.

خرید سمعک از کلینیک سمعک برتر

کم شنوایی چیست؟ اختلال کم شنوایی تقریباً مشکل شایعی در سالمندان است اما ممکن است در کودکان و جوانان نیز بروز پیدا کند. این مشکل می­ تواند هر گروه سنی را درگیر کند و علائم و نشانه های مختلفی داشته باشد. کم شنوایی باعث می­ شود فرد در درک گفتار یا شنیدن اصوات محیطی دچار مشکل شود و زندگی او با چالش هایی مواجه شود.

افت شنوایی در درجه های مختلف خفیف تا شدید و عمیق بروز پیدا می­کند و ممکن است در عملکرد یک یا هر دو گوش فرد اختلال وارد کند. بروز علائم کم شنوایی معمولاً با گذشت زمان و در طی چندین سال رخ می­دهد اما در برخی موارد ممکن است به صورت ناگهانی و در کمتر از 72 ساعت بروز پیدا کند. در مواردی که کم شنوایی به صورت ناگهانی رخ می ­دهد لازم است در سریع ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کرد تا فرایند درمانی به موقع شروع شود.

علائم کم شنوایی به طور کلی علائم کم شنوایی به نوع و درجه کم شنوایی شما بستگی دارد. به عنوان نمونه فردی که هر دو گوش آن کم شنوایی خفیف دارد، نسبت به فردی که یک گوش آن کم شنوایی شدید دارد شنوایی متفاوت تری را تجربه می ­کند. علائم شایع کم شنوایی شامل موارد زیر است:

در درک گفتار در محیط های عمومی و شلوغ مشکل دارید. در هنگام گفتگو با اطرافیان مدام از آنها درخواست می­کنید حرف های خود را تکرار کنند. در شنیدن مکالمات تلفنی مشکل دارید. صدای زنگ در را نمی ­شنوید. ممکن است این حس را داشته باشید که اصوات مختلف را می­شنوید اما درک درستی از آنها ندارید. نمی­توانید تشخیص دهید که صدا از کدام جهت می­ آید و در جهت یابی صدا مشکل دارید. اصوات مزاحمی مانند زمزمه، وزوز، زنگ، کلیک، غرش و... را می­ شنوید و میزان تمرکز و کیفیت خوابتان کاهش پیدا کرده است. به چنین اختلالی اصطلاحاً وزوزگوش می­گویند که خرید سمعک مخصوص در این زمینه کمک کننده است. علت کم شنوایی عوامل مختلفی می­توانند باعث شوند به کم شنوایی دچار شوند. افزایش سن یکی از اصلی ترین دلایل کم شنوایی است. طولانی مدت در معرض سر و صدای بلند بودن، عفونت گوش، ضربه به سر، مصرف برخی داروها و مواد شیمیایی و دلایل ژنتیکی از جمله مواردی هستند که می­ توانند باعث کم شنوایی شوند.

زمانی که این علائم را در خود یا اطرافیان خود دیدید بهتر است در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. در زمان مراجعه به کلینیک یا مطب پزشک متخصص، برای مشخص شدن نوع و درجه کم شنوایی به انجام آزمایشات شنوایی ارجاع داده می­ شوید. آزمایشات شنوایی مختلفی برای بزرگسالان و کودکان و نوزادان وجود دارد که برای مشخص شدن آستانه شنوایی، سلامت گوش میانی، درک گفتار و... مورد استفاده قرار می­گیرند. شنوایی شناس نتایج شنوایی سنجی را بررسی کرده و سپس با در نظر گرفتن آنها و شرایط زندگی و شغلی که دارید، سمعک مناسب را برای شما تجویز می­ کند.

سمعک با قیمت مناسب از کجا بخرم؟

درمان کم شنوایی همانطور که اشاره کردیم بهترین راه این است که به محض مشاهده علائم کم شنوایی به پزشک مراجعه کرده و روش درمانی مخصوص خود را شروع کنید. فرض کنید دو نفر به کم شنوایی مبتلا هستند و شرایط یکسانی دارند. فردی که بلافاصله درمان کم شنوایی خود را شروع می­ کند نسبت به شخصی که 5 سال بعد تازه اقدامات لازم را شروع می­کند طبیعتاً وضعیت بهتری خواهد داشت.

توانایی و عملکرد مغز با گذشت زمان کاهش می­یابد و چنانچه دیر اقدام کنید ممکن است فرصت جبران نقص شنوایی را از خود بگیرید. اگر کم شنوایی درمان نشود ممکن است فرد به بیماری ها و مشکلات مختلف جسمی و روحی مبتلا می ­شود، از موقعیت های اجتماعی گریزان باشد و به افسردگی دچار شود.

روش های درمانی کم شنوایی روش های درمانی مختلفی برای کم شنوایی ارائه شده است. کم شنوایی انتقالی معمولاً موقتی است و ممکن است به دلایل ساده ای مانند تجمع جرم گوش بروز پیدا کند. با برطرف شدن انسداد ایجاد شده توسط جرم گوش می­ توان شنوایی را به حالت طبیعی برگرداند. در برخی موارد با استفاده از دارو و جراحی نیز می­توان کم شنوایی انتقالی را برطرف کرد.

کم شنوایی حسی - عصبی درمان پیچیده تری دارد. این نوع از کم شنوایی در اثر اختلال در عصب شنوایی یا گوش داخلی بروز پیدا می­کند. با توجه به اینکه سلول های موئی دوباره رشد نمی­کنند نمی­توان آنها را با دارو و جراحی درمان کرد و در نتیجه این مشکل دائمی است. زمانی که سایر روش های پزشکی نتوانند کم شنوایی را درمان کنند، نوبت به کاشت حلزون و استفاده از سمعک می­رسد. سمعک بهترین و موثرترین روش درمان کم شنوایی است که تاثیرات فوق العاده ای داشته است.

فرد کم شنوا با استفاده از سمعک می­تواند صدای شفاف و واضحی را دریافت کند و در درک گفتار خود مشکلی نداشته باشد و بتواند در دورهمی های دوستانه حضوری فعال داشته باشد. با خرید سمعک های مخصوص وزوزگوش می­توان اصوات مزاحم ناشی از این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرد.

خرید سمعک یکی از اصلی ترین فاکتور افراد در هنگام خرید سمعک، قیمت آن است. قیمت سمعک به عوامل مختلفی مانند تکنولوژی به کار رفته سمعک، برند سازنده، سال ساخت، شکل طراحی، گارانتی و خدمات پس از فروش آن بستگی دارد. توصیه می­شود برای خرید سمعک به کلینیک های معتبر و باسابقه مراجعه کنید. کلینیک سمعک برتر یکی از بهترین مراکز شنوایی سنجی در تهران است که انواع سمعک در مدل های پشت گوشی، داخل گوشی، سمعک نامرئی، باتری خور و شارژی را به مراجعان ارائه می­ کند.

انجام انواع آزمایشات شنوایی، تجویز سمعک، تعمیر و تنظیم انواع سمعک، قالبگیری، ارائه مشاوره درمانی و فروش انواع لوازم جانبی سمعک از جمله خدماتی هستند که کلینیک سمعک برتر به شما مراجعین گرامی ارائه می­کند. برای رفاه حال سالمندان و بیماران دارای مشکلات حرکتی امکان ارائه خدمات تجویز سمعک در منزل فراهم شده است. برای دریافت نوبت و یا هرگونه اطلاعات بیشتر با کارشناسان کلینیک سمعک برتر تماس بگیرید.
منبع خبر:
همشهری
   تاریخ: ۱۸:۲۱ - ۱۲/۰۶/۱۴۰۲   بازدید: ۹۳