دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

ساختمان های عمومی را با الزامات لازم در زمینه مناسب سازی برای معلولان احداث کنید
 
اسماعیل زارعی کوشا:
ساختمان های عمومی را با الزامات لازم در زمینه مناسب سازی برای معلولان احداث کنید
استاندار کردستان با بیان اینکه در ساختمان های عمومی الزامات لازم در زمینه مناسب سازی برای معلولان انجام شود، گفت: مشکلاتی در گذشته در زمینه نظارت ها وجود داشته است و تخلفاتی انجام شده که نباید تکرار شود و باید جدی تر به موضوع ورود شود.
جام جم آنلاین، اسماعیل زارعی کوشا شامگاه روزشنبه در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: مناسب سازی یک حق حداقلی برای بخشی از جامعه است که جزو بهترین اقشار ما هستند و علی رغم مشکلات فراوان، توانمندی خود را درهمه عرصه ها ثابت کرده اند، بنابراین باید توجه به این قشر بیش از گذشته و در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به کسب قهرمانی جهانی کشتی ناشنوایان توسط دانش آموز کردستانی ادامه داد: افراد دارای معلولیت توانمندی های زیادی دارند و انگیزه ای که درمیان این قشر برای پیگیری مسایل اجتماعی وجود دارد برای ما الهام بخش است.

استاندار کردستان در ادامه به جشنواره شهید رجایی اشاره کرد و گفت: این جشنواره ایده خوبی برای بررسی مناسب سازی ادارات است، اما کافی نیست و  این مساله نیازمند توجه جدی تری است و باید الزاماتی که در این زمینه وجود دارد در جلسات مصوب شود تا بتوانیم پیگیری کنیم.

زارعی کوشا با بیان اینکه در ساختمان های عمومی الزامات لازم در زمینه مناسب سازی برای معلولان انجام شود، گفت: مشکلاتی در گذشته در زمینه نظارت ها وجود داشته است و تخلفاتی انجام شده که نباید تکرار شود و باید جدی تر به موضوع ورود شود.

استاندار کردستان گفت: مناسب سازی محیطی موضوع مهمی است و همه متولیان در بخش های مختلف باید اهمیت این موضوع را به عنوان یک تکلیف بدانند و به آن توجه کنند.

وی تاکید کرد: فرمانداران در شهرستان ها، جلسات مناسب سازی را برگزار کنند،شهرداران نیز در این جلسات شرکت کنند، ضمن اینکه موضوع مناسب سازی باید در برنامه دستگاهها باشد.

استاندار کردستان همچنین با تاکید بر اینکه همه ما باید وظایف خود را نسبت به جامعه معلولان بهتر از گذشته انجام دهیم، گفت: مدیران و مسئولان و اعضای جلسات،باید مصوبات را قبل از برگزاری جلسات بررسی کرده و  اولویت ها برای ابلاغ در نظر گرفته شود.
   تاریخ: ۱۲:۱۵ - ۱۹/۰۶/۱۴۰۲   بازدید: ۶۷