دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

ناشنوایان هم مانند سایر افراد جامعه مشارکت اجتماعی دارند
 
مدیرعامل کانون ناشنوایان آذربایجان شرقی با بیان این که ناشنوایان هم چون سایر افراد جامعه مشارکت اجتماعی دارند، گفت: ناشنوایان به دلایل مختلفی مانند بیماری، ژنتیکی، مادرزادی و حوادث دیگر دچار معلولیت شنوایی شده اند.
ناشنوایان هم مانند سایر افراد جامعه مشارکت اجتماعی دارند محمد رمضانی سه شنبه شب، 11 مهرماه در آیین گرامیداشت هفته جهانی ناشنوایان و روز جهانی زبان اشاره در تبریز، گفت: ما از نعمت شنوایی و گویایی محروم هستیم اما توانمندی های بسیاری را در حوزه های مختلف داریم.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این که ما چشمان شنوا و دستان گویا داریم، افزود: ما از خداوند سپاسگزار هستیم و به ناشنوا بودنمان افتخار می کنیم.

وی اظهار کرد: ناشنوایان هم چون سایر افراد جامعه مشارکت اجتماعی دارند اما از تعدادی از مسئولان گلایه مند هستیم به دلیل این که آن گونه که باید توجه ویژه ای را به این جامعه نداشته اند.

رمضانی اضافه کرد: امیدوارم که در روزهای آینده توجه و عنایت ویژه ای را به این جامعه داشته باشند.

وی تشریح کرد: کانون ناشنوایان به عنوان یک مرجع تخصصی در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و توانبخشی برای ناشنوایان عزیز و خانواده های آن ها خدماتی را به صورت رایگان ارائه می کند. این کانون هیچ حمایت دولتی ندارد.

وی تاکید کرد: همه ما وظیفه انسانی و مسئولیت اجتماعی داریم که به افراد دارای معلولیت های خاص، مانند ناشنوایان و سایر معلولیت ها توجه ویژه ای داشته باشیم.

انتهای پیام
منبع خبر:
ایسنا
   تاریخ: ۰۸:۵۱ - ۱۲/۰۷/۱۴۰۲   بازدید: ۷۹