دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲

خبرخوب|دانش بنیان ها به دستگیری از بیماران سکته مغزی می آیند
 
گروه خبرخوب: هفتم خرداد ماه 1359، اولین دوره مجلس شورای اسلامی افتتاح شد. آغازی که مصادف با 13 رجب و ولادت باسعادت مولای متقیان بود. نمایندگان به توافق رسیدند که این مجلس را مظهر عدل امام علی (ع) قرار دهند. از آن روز، سال ها گذشته است. چندی پیش نمایندگانی از مردم، که آخرین سال حضورشان در خانه ملت را می گذرانند پای صحبت های رهبرمعظم  انقلاب نشستند تا به کمک رهنمودهای ایشان در سال آخر یازدهمین مجلس، کارهای بزرگی چون تصویب قوانین لازم برای تحقق شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید و بررسی لوایح و طرح های نیمه کاره را با تلاش بی وقفه به سرانجام برسانند. به امید آنکه بسته خبر خوبمان، هر روز از خبرهای خوب خانه ملت لبریز باشد.«نسرین شاهی» و «فائزه احمدی» دو  ملی پوش محجبه ایرانی 

تحقق قهرمانی زنان  هم چنان ادامه دارد

کنار تمام رویدادهای سیاسی و اقتصادی که به طور معمول تیتر اصلی خبرها را به خود اختصاص می دهند، بازار خبرهای زنانه این روزها حسابی داغ است. مسئله حق وحقوق بانوان با محوریت حجاب و عفاف، از لوایح پیشنهادی دولت گرفته تا تلاش اهالی خانه ملت، با امید به برداشتن گامی هر چند کوچک ، برای تحقق قهرمانی زنان ایران زمین. اما در کشاکش تمام این سروصداها و در تمام طول این چند ماه، هرازچندگاهی موفقیت های بانوان ایران زمین و ایستادنشان بر سکوهای قهرمانی در اقصی نقاط جهان، تلنگری بود تا ثابت کند بانوان ایران اسلامی هم زندگی می کنند و هم آزادی و آزادگی دارند. به گزارش فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، «نسرین شاهی» و «فائزه احمدی» هم دو خانم ملی پوش ایرانی هستند که در مسابقات جام جهانی کره جنوبی و در ماده P2 تپانچه بادی بانوان در مرحله مقدماتی با حریفان خود به رقابت پرداختند و راهی مرحله فینال شدند. «نسرین شاهی» با ایستادن روی سکوی نخست به مقام قهرمانی و مدال طلا رسید و «فائزه احمدی» در جایگاه چهارم ایستاد. خداقوت زنان باحیا و افتخارآفرین ایرانی! 


دانش بنیان ها به دستگیری از بیماران سکته مغزی می آیند

از قدیم گفته اند باید قدر زندگی، سلامتی، کنار هم بودن و تمام شادی ها و نعمت ها را دانست، چراکه آدمی از یک لحظه بعد خبر ندارد! «مادربزرگ مثل همیشه وسایل سفره را آماده کرد و مرتب کنار هم چید. تربچه های نقلی که مثل گل های رز صورتی رنگ و کوچکی در لابه لای سبزی برگ های ریحان و نعناع تازه، خودنمایی می کردند حکایت از خوش سلیقگی کدبانوی خانه داشتند. بچه ها را صدا زد تا پهن کردن سفره را به آن ها بسپارد و برای تازه کردن نفس عمیقی به گوشه ای رفت. دستش را روی سینه گذاشت. از درد قفسه سینه چشم هایش را به هم فشرد. می خواست کسی ناله هایش را نبیند و نشنود. اما این بار مثل همیشه نبود. حرف از یک میهمان ناخوانده بود! یک «سکته مغزی» که رهاوردش از کار افتادن دست وپای مادربزرگ شد.» اگر خدای نکرده برای بی قراری عزیزانتان اشک ریخته باشید، با غصه هایشان غصه خورده باشید و برای برگشتن سلامتی آن ها دست به دعا برداشته باشید، بدون شک با شنیدن این خبر به دانشمندان باغیرت سرزمین مادریتان با همه وجود افتخار می کنید و دعای خیرتان را بدرقه راهشان: «متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند دستگاه اصلاح عملکرد دست را تولید کنند. از این دستگاه برای توانبخشی دست بیماران سکته مغزی استفاده می شود. ایران دومین کشوری است که به این فناوری دست یافته است.»


تولید یک محصول از ضایعات!

همه ما، ماجرای نیوتن را شنیده ایم و شاید بارها مثل او زیر درختی نشسته ایم که میوه آن، یا سیب سرخی شیرین و آبدار بوده است و یا میوه ای دیگر که آن قدر وزن داشته که اگر روی سر مبارکمان می افتاد کاری کارستان کند! اما باید قبول کرد برای طاووس خواستن باید جور هندوستان کشید و برای رسیدن به گنج، رنج فراوان دید. در آیه 39 سوره مبارکه نجم آمده است: « لَیْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعی» آیه شریفه ای که تنبلی را نهی می کند و تلاش و کوشش را گرامی می دارد. اهالی یک شرکت فناور هم برای رسیدن به گنج، رنجی ده ساله را متحمل شدند. آن ها برای تولید کود مایع ارگانیک، تحقیقات علمی انجام دادند و موفق به تولید این کود از ضایعات کشاورزی شدند. این محصول  آلودگی محیط زیستی ندارد. در ضمن استفاده از آن، هزینه های کشاورزان و باغداران را به نصف کاهش می دهد.

 تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مصاف با ژاپن، مجوز حضور در المپیک ساحلی 2023 جهان را به دست آورد

 نوبتی هم باشد نوبت غیورمردان این سرزمین است!

 از موفقیت های بانوان ایرانی در عرصه رقابت های ورزشی گفتیم و برایشان در این بسته از خبر خوب، کلی دست و جیغ و هورا کشیدیم. نوبتی هم باشد نوبت غیورمردان این سرزمین است. ورزشکارانی که پای غیرت و ایمانشان ایستاده اند تا برای بالا نگه داشتن پرچم پرافتخار وطن، مردانه رقابت کنند. تیم ملی فوتبال ساحلی ایران که در مرحله نیمه نهایی به مصاف تیم ملی ژاپن رفت، با برتری مقابل ژاپن، مجوز حضور در المپیک ساحلی 2023 جهان را به دست آورد. قرار است این المپیک سال جاری در اندونزی برگزار شود. به امید پیروزی و موفقیت های روزافزون مردان و زنان سرزمینمان!


به حرمت امام رضا(ع) می بخشم! بیایید ارادتمان را محک بزنیم!

 «دهه کرامت» است. روزهایی که به برکت ولادت بانویی معصوم از تبار نور و ایمان و امامی رئوف از سلاله عشق و معرفت، این چنین نامگذاری شده است. این روزها حرف از بخشش و مهربانی حال وهوای دیگری دارد. یک جورهایی درس پس دادن محضر کریمان و امتیاز مهربانی و بخشش گرفتن است. اصلاً بد نیست در این فرصت پیش آمده میزان عشق و ارادتمان را محک بزنیم و بندگی و خاکساری به درگاه آبرومندان عالم را کمی سبک و سنگین کنیم. آن هم در محضر بانویی که شفیعه روز جزا است و آقایی که از مهربانی رأفت، او را به «ضامن آهو» می شناسیم. هم زمان با دهه کرامت و در آستانه ولادت امام رضا(ع)، در پی پویش «به حرمت امام رضا(ع) می بخشم»، با وساطت خادمان حرم رضوی و رضایت اولیای دم، یک محکوم به قصاص در استان بوشهر پس از 21 سال بخشیده شد. امید رضایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج گفت: «باتوجه به اینکه رفتار محکوم در زندان حکایت از ابراز ندامت شدید وی داشت، تلاش برای اخذ رضایت در دستور کار جدی تر دستگاه قضایی و مصلحین قرارگرفت و نهایتاً خانواده اولیای دم به احترام دهه مبارک کرامت و ولادت امام رضا (ع) از حق قصاص خود گذشتند و زندگی دوباره به یک انسان نادم بخشیدند.» چقدر زیباست که در عمل ارادتمند خاندان احسان و کرم باشیم.

حسن ختام این صفحه هم نوای دلنشین صلوات خاصه حضرت باشد و زیارتی از راه دور


روزهای پر برکت دهه کرامت بهترین بهانه است تا با نشستن پای مکتب امام مهربانی ها، درس تسلیم و رضا بگیریم. امام هشتم (ع) می فرمایند: «لا یَکُونُ الْمُؤْمِنُ مُؤْمِنًا حَتّی تَکُونَ فیهِ ثَلاثُ خِصال:1ـ سُنَّةٌ مِنْ رَبِّهِ. 2ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ نَبِیِّهِ. 3ـ وَ سُنَّةٌ مِنْ وَلِیِّهِ. فَأَمَّا السُّنَّةُ مِنْ رَبِّهِ فَکِتْمانُ سِرِّهِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ نَبِیِّهِ فَمُداراةُ النّاسِ. وَ أَمَّا السُّنَّةُ مِنْ وَلِیِّهِ فَالصَّبْرُ فِی الْبَأْساءِ وَ الضَّرّاءِ. مؤمن، مؤمن واقعی نیست، مگر آن که سه خصلت در او باشد: سنّتی از پروردگارش و سنّتی از پیامبرش و سنّتی از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز خود است، امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتاری با مردم است، امّا سنّت امامش، صبر کردن در زمان تنگدستی و پریشان حالی است. (امالی صدوق، ج 1، ص 339 )

خوش خبر باشید

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن 09330826312 برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیانتان داشته باشید.

پایان پیام/
منبع خبر:
خبرگزاری فارس
   تاریخ: ۰۷:۵۰ - ۰۷/۰۳/۱۴۰۲   بازدید: ۳۷