دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

مهلت مجدد انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی آغاز شد
 
فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی از ظهر امروز آغاز می شود و تا ساعت 12 ظهر روز دوشنبه 13 شهریور ادامه دارد.


آزمون دستیاری دندانپزشکی در روز پنج شنبه، 29 تیر در 17 حوزه امتحانی برگزار شد و 1526 نفر متقاضی شرکت در این آزمون بودند. داوطلبان در رشته های «پروتز های دندانی»، «آسیب شناسی دهان و فک و صورت»، «ارتودانتیکس»، «اندودانتیکس»، «پریودانتیکس»، «بیماری های دهان و فک و صورت»، «جراحی دهان و فک و صورت»، «دندانپزشکی ترمیمی»، «دندانپزشکی کودکان»، «رادیولوژی دهان و فک و صورت»، «دندانپزشکی جامعه نگر» و «مواد دندانی» به رقابت پرداختند.

کارنامه علمی سی وهفتمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی در روز سه شنبه، 31 مرداد منتشر شد و همزمان با انتشار کارنامه علمی داوطلبان آزمون دستیاری، فرایند انتخاب رﺷته آغاز شد و ظهر روز دوشنبه 6 شهریور به پایان رسید. 

بر اساس مصوبه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، کسانی که 50 درصد نمره کل خام را کسب کرده اند و دارای سایر شرایط مندرج در دفترچه راهنما هستند، مجاز به انتخاب رشته محل هستند. گزینش دانشجو در هر یک از رشته های آزمون دستیاری دندانپزشکی، بر اساس نمره کل تراز به درصد (ویژه همان رشته تخصصی) مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته محل که توسط خود داوطلب تعیین شده، انجام می شود.

داوطلبانی که با در نظر گرفتن احراز حداقل 50 درصد نمره کل آزمون مجاز به انتخاب رشـته شده اند، می توانند حداکـثر 50 رشته محل مورد علاقه خـود را به ترتیب اولویـتِ مورد علاقه، در فرم انتخاب رشته محلی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار آنان قرار می گیرد، انتخاب کنند.

متقاضیان سهمیه بومی، می توانند در همان 50 انتخابی خود، رشته محل های بومی را نیز انتخاب کنند.
   تاریخ: ۱۶:۲۵ - ۱۱/۰۶/۱۴۰۲   بازدید: ۶۸