دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

1000 نفر پشت نوبت مستمری بهزیستی خراسان رضوی
 
معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی گفت: تعداد افرادی که در استان پشت نوبت مستمری بودند در تیرماه به صفر رسید و از تیرماه به بعد حدود 1000 نفر پرونده جدید تشکیل دادند که اکنون پشت نوبت هستند.
1000 نفر پشت نوبت مستمری بهزیستی خراسان رضوی حمیدرضا علیزاده در گفت وگو با ایسنا، در خصوص افراد پشت نوبت مستمری بهزیستی اظهار کرد: تعداد افرادی که در استان پشت نوبت مستمری بودند در تیرماه به صفر رسید و از تیرماه به بعد افراد جدیدی پرونده تشکیل دادند و اکنون پشت نوبت هستند.

وی با بیان اینکه ما در حال حاضر حدود 140 هزار نفر معلول یا خانواده دارای معلول در استان تحت پوشش بهزیستی داریم، عنوان کرد: تا حدود دو سال پیش نزدیک به 50 هزار نفر مستمری بگیر در استان داشتیم که در حدود دو سال اخیر دو برابر شده و در تیرماه با برقرار شدن مستمری برای افرادی که پشت نوبت بودند و افرادی که پرونده جدید داشتند، تعداد افراد مستمری بگیر به 93 هزار و 84 نفر رسیده است.

علیزاده افزود: در مدت 4، 5 ماهه ابتدای امسال مستمری حدود 15 تا 20 هزار نفر برقرار شده است. از تیرماه حدود 1000 نفر پرونده جدید تشکیل دادند که مکاتبات برای برقراری مستمری آن ها انجام شده و منتظر هستیم تا اعتبار از طریق سازمان برنامه و بودجه داده شود. از ماه گذشته میزان مستمری 20 درصد افزایش داشته است.

معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: این اولین بار در طول دوران سازمان بهزیستی است که توانستیم مستمری تمام افراد دارای معلولیت که واجد شرایط دریافت مستمری بودند را برقرار کنیم. برخی یک، دو و سه سال پشت نوبت برقراری مستمری بودند اما به علت اعتبارات یا اولویت نداشتن هنوز مستمری آن ها برقرار نشده بود که با توجه به کمک های سازمان بهزیستی کشور و پیگیری های ما این موضوع مرتفع شد.

وی با اشاره به حق پرستاری افراد تحت پوشش تصریح کرد: در حال حاضر حق پرستاری افراد تحت پوشش به روز پرداخت می شود. حق پرستاری تنها برای افراد بالای 18 سال که شماره حساب آن ها تغییر کرده بود، مدت زمان کوتاهی قطع و بعد واریز شد اما برای سایر افراد به روز پرداخت می شود. در یک ماه گذشته با پیگیری هایی که انجام دادیم برای حدود 1000 نفر از افرادی که در دهک اول بودند، حق پرستاری برقرار شد.

انتهای پیام
منبع خبر:
ایسنا
   تاریخ: ۱۰:۲۸ - ۰۳/۰۷/۱۴۰۲   بازدید: ۷۹