دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

تعامل بین دستگاه ها در حوزه آسیب های اجتماعی ضروری است
 
اهواز- ایرنا - معاون سلامت اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به اینکه علت های مختلفی در بروز و ظهور آسیب های اجتماعی اثرگذار است، گفت: انتظار نمی رود سازمان بهزیستی تک صدا بتواند وارد عمل شود و به تنهایی این حوزه را ساماندهی کند از این رو ارتباط و تعامل بین دستگاه ها درساماندهی حوزه آسیب های ...
تعامل بین دستگاه ها در حوزه آسیب های اجتماعی ضروری است اهواز- ایرنا - معاون سلامت اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به اینکه علت های مختلفی در بروز و ظهور آسیب های اجتماعی اثرگذار است، گفت: انتظار نمی رود سازمان بهزیستی تک صدا بتواند وارد عمل شود و به تنهایی این حوزه را ساماندهی کند از این رو ارتباط و تعامل بین دستگاه ها درساماندهی حوزه آسیب های اجتماعی ضروری است.

به گزارش ایرنا مهری سادات موسوی روز پنجشنبه در حاشیه آیین رونمایی از بی سیم اورژانس اجتماعی بهزیستی خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: سازمان بهزیستی 161 نوع خدمت متنوع را به جامعه هدف بهزیستی در سطح کشور ارایه می دهد.

وی افزود: معاونت سلامت اجتماعی در حوزه های مربوط به زنان، خانواده و مشاوره های روانشناختی و آسیب های اجتماعی شامل تماس های اورژانس اجتماعی با موضوع کودک آزاری، همسر آزاری، سالمند آزاری، خودکشی و همچنین پیشگیری، درمان و بازتوانی بهبود یافتگان در حوزه اعتیاد نیز به فعالیت می پردازد.

موسوی ادامه داد: در برنامه های کلان سازمان فعالیت های متنوعی در سازمان در حوزه سلامت اجتماعی درحال انجام است ولی بحث آسیب های اجتماعی جزو مهمترین دغدغه مردم و مسئولان درکشور است .

معاون سلامت اجتماعی بهزیستی با بیان اینکه بخش عمده ای از فعالیت های بهزیستی در حوزه آسیب های اجتماعی است، افزود: اگرچه کار کردن دراین حوزه فرسایشی است ولی امیدواریم که بتوانیم در سطح ستادی فضایی را مهیا کنیم که با تغییر رویکرد و اصلاح دستورالعمل ها در این حوزه، فعالیت ها تسهیل یابد و ارایه خدمات به گروه های هدف و مخاطبین اثربخشی اقدامات سازمان را بیشتر کنیم.

وی افزود: راه اندازی و تجهیز بی سیم در سطح کشور در مراکز اورژانس نیز در راستای تسهیل خدمات بهزیستی صورت گرفته که علاوه بر ارسال درست و سریع اطلاعات منجر به سهولت کار پرسنل مراکز می شود.

بیشتر بخوانید اورژانس اجتماعی خوزستان به شبکه بی سیم اختصاصی مجهز شد اورژانس اجتماعی خوزستان به شبکه بی سیم اختصاصی مجهز شد
معاون سلامت اجتماعی بهزیستی: نگرانی عمومی پیرامون اعتیاد و طلاق در کشور وجود دارد معاون سلامت اجتماعی بهزیستی: نگرانی عمومی پیرامون اعتیاد و طلاق در کشور وجود دارد
جمع آوری معتادان متجاهر به بهزیستی تحمیل شده است جمع آوری معتادان متجاهر به بهزیستی تحمیل شده است
36 هزار خانوار جدید در دولت سیزدهم زیرپوشش بهزیستی خوزستان قرار گرفت 36 هزار خانوار جدید در دولت سیزدهم زیرپوشش بهزیستی خوزستان قرار گرفت

به گزارش ایرنا معاون سلامت اجتماعی بهزیستی کشور در سفر خود به خوزستان روز گذشته علاوه بر نشست با شورای معاونان بهزیستی دزفول از تعدادی از مراکز بهزیستی در این شهر بازدید کرد.

وی همچنین در ادامه سفر به استان خوزستان امروز به همراه مدیرکل و معاونین امور اجتماعی، پیشگیری و توانبخشی بهزیستی خوزستان و رییس بهزیستی اهواز از بخش های مختلف مرکز حمایتی، آموزشی کودک و خانواده گلشن آل طاها در اهواز بازدید کرد و به بررسی چالش ها و نیازها و خدمات ارائه شده به کودکان کار و خیابان و خانواده های آنها پرداخت.

موسوی در ادامه به مناسبت هفته ملی کودک هدایایی به کودکان تحت آموزش این مرکز اهدا و از کارگاه آموزشی و توانمندسازی قالی بافی این مرکز "ویژه مادران کودکان کار و خیابان" بازدید کرد.

همچنین ظهر امروز در ادامه سفر به استان خوزستان ضمن حضور در مرکز اجتماع درمان مدار "TC" بانوان در اهواز به بررسی مشکلات ،نیازها و خدمات این مرکز پرداخت.
منبع خبر:
ایرنا
   تاریخ: ۱۸:۰۶ - ۱۳/۰۷/۱۴۰۲   بازدید: ۱۳۴