دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

درمان اختلالات روانی خفیف نیاز به دارو ندارد
 
دبیر اجرایی سی و نهمین کنگره روانپزشکان ایران گفت: در جامعه تصوری وجود دارد که مانع از مراجعه بیمار به روانپزشک و روان درمانگر می شود.
دبیر اجرایی سی و نهمین کنگره روانپزشکان ایران گفت: در جامعه تصوری وجود دارد که مانع از مراجعه بیمار به روانپزشک و روان درمانگر می شود.

درمان اختلالات روانی خفیف نیاز به دارو ندارد

به گزارش مهر، سی و نهمین کنگره سالانه انجمن روانپزشکان از صبح سه شنبه 18 مهر 1402 در سالن همایش های بیمارستان میلاد تهران شروع به کار کرد.

غلامرضا حاجتی دبیر اجرایی سی و نهمین کنگره روانپزشکان ایران، در حاشیه برگزاری این همایش اظهار داشت: همایش سالانه انجمن روانپزشکان ایران با حضور بیش از هزار نفر از متخصصین و پزشکان سراسر کشور بزرگ ترین رویداد علمی سالانه در حوزه دانش روانپزشکی در کشور است که علاوه بر مرور دستاوردهای علمی جهان نتایج تحقیقات روانپزشکان ایرانی نیز در نشست های علمی ارائه می شود.

وی با اشاره به همزمانی آغاز این رویداد و شروع هفته سلامت روان، گفت: چهار سخنرانی کلیدی توسط اساتید برجسته کشور در خصوص مسائل روز روانپزشکی و بیست و یک سمپوزیم در حوزه های مختلف تشخیص و درمان و توانبخشی بیماری های روانپزشکی غنای علمی کنگره را در کنار 16 کارگاه آموزشی افزایش خواهد داد که امیدواریم مورد بهره برداری شرکت کنندگان در همایش قرار گیرد.

حاجتی با بیان این مهم که خیلی از رویکردهای اولیه برای درمان، مشاوره و روان درمانی هستند، افزود: در جامعه تصوری وجود دارد که مانع از مراجعه بیمار به روانپزشک و روان درمانگر می شود.

وی افزود: روان درمانگری که زبده باشد می تواند در موارد خفیف و متوسط بدون درمان دارویی به مریض کمک کند و گاهی که اختلال در فرد زیاد و کارکرد مختل و زندگی تعطیل می شود، در اینجا فرد نیاز دارد که از دارو کمک بگیرد.

این متخصص اعصاب و روان ادامه داد: صد سال پیش برخی از داروها خواب آور بودند و یا موجب سستی و اضافه وزن می شدند اما در 40 سال اخیر حوزه دارویی به شدت پیشرفت کرده و خاصیت هایی دارند که پیشتر نداشتند.
منبع خبر:
میگنا
   تاریخ: ۰۸:۱۸ - ۱۹/۰۷/۱۴۰۲   بازدید: ۱۳۱