دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

سی ونهمین کنگره سالانه انجمن روانپزشکان آغاز به کار کرد
 
تهران (پانا) - دبیر اجرایی سی و نهمین کنگره روانپزشکان ایران از آغاز سی و نهمین کنگره سالانه انجمن روانپزشکان از صبح امروز خبر داد.
غلامرضا حاجتی

تهران (پانا) - دبیر اجرایی سی و نهمین کنگره روانپزشکان ایران از آغاز سی و نهمین کنگره سالانه انجمن روانپزشکان از صبح امروز خبر داد.

به گزارش انجمن روانپزشکان ایران، غلامرضا حاجتی در حاشیه برگزاری این رویداد که از امروز تا 21 مهرماه سالن همایش های بیمارستان میلاد تهران ادامه دارد، اظهار کرد: همایش سالانه انجمن روانپزشکان ایران با حضور بیش از هزار نفر از متخصصین و پزشکان سراسر کشور بزرگترین رویداد علمی سالانه در حوزه دانش روانپزشکی در کشور می باشد که علاوه بر مرور دستاوردهای علمی جهان نتایج تحقیقات روانپزشکان ایرانی نیز در نشست های علمی ارائه می شود.

حاجتی با اشاره به همزمانی آغاز این رویداد و شروع هفته سلامت روان، گفت: چهار سخنرانی کلیدی توسط اساتید برجسته کشور در خصوص مسایل روز روانپزشکی و بیست یک سمپوزیم در حوزه های مختلف تشخیص و درمان و توانبخشی بیماری های روانپزشکی غنای علمی کنگره را در کنار 16 کارگاه آموزشی افزایش خواهند داد که امیدواریم مورد بهره برداری شرکت کنندگان در همایش قرار گیرد.

وی با بیان این مهم که خیلی از رویکردهای اولیه برای درمان، مشاوره و روان درمانی هستند، گفت: در جامعه تصوری وجود دارد که مانع مراجعه بیماران به روان پزشک و روان درمانگر می شود.

حاجتی افزود: روان درمانگری که زبده باشد می تواند در موارد خفیف و متوسط بدون درمان دارویی به مریض کمک کند و گاهی که اختلال در فرد زیاد و کارکرد مختل و زندگی تعطیل می شود، در اینجا فرد نیاز دارد که از دارو کمک بگیرد.

این متخصص اعصاب و روان ادامه داد: صد سال پیش برخی از داروها خواب آور بودند یا موجب سستی و اضافه وزن می شدند اما در 40 سال اخیر موضع دارویی به شدت پیشرفت کرده است و خاصیت هایی را دارند که پیش تر نداشتند.

انجمن روانپزشکان ایران غلامرضا حاجتی
منبع خبر:
پانا
   تاریخ: ۱۲:۵۸ - ۱۸/۰۷/۱۴۰۲   بازدید: ۸۸